PAL 1.1 - U osób o skrajnie niskiej aktywności fizycznej, które spędzają niemal cały czas w pozycji leżącej lub siedzącej, np. osoby przewlekle chore, wymagające stałej opieki, pacjenci szpitalni unieruchomieni w łóżku.
PAL 1.2 - U osób o ekstremalnie niskiej aktywności fizycznej, spędzających czas w większości w bezruchu, chorych leżących i osób z otyłością o BMI>30, np. osoby starsze o ograniczonej mobilności.
PAL 1.3 - U osób o bardzo niskiej aktywności fizycznej, które wykonują jedynie podstawowe czynności dnia codziennego, poruszają się po domu i sporadycznie wychodzą na krótkie spacery.
PAL 1.4 - U osób o niskiej aktywności fizycznej, spędzających większość dnia w pozycji siedzącej, spacerujących od czasu do czasu (ok. 3 godzin w tygodniu) lub wybierających mało intensywne zajęcia sportowe, np. studenci dojeżdżający na uczelnię komunikacją miejską, niećwiczący.
PAL 1.5 - U osób o niskiej do umiarkowanej aktywności fizycznej, które mają siedzący tryb życia, ale regularnie wykonują lekkie czynności domowe, krótkie spacery lub ćwiczenia rozciągające.
PAL 1.6 - U osób o średniej aktywności fizycznej, np. pracujących w ruchu lub o siedzącej pracy, poświęcających kilka godzin w tygodniu na ćwiczenia, np. listonosze, pracownicy biurowi 3 razy w tygodniu uczęszczający na intensywne grupowe zajęcia sportowe, codziennie spacerujący z psem.
PAL 1.7 - U osób o umiarkowanie wysokiej aktywności fizycznej, które pracują w pozycji stojącej, przemieszczają się pieszo przez większą część dnia i regularnie uprawiają sport, np. pracownicy sklepów, kelnerzy.
PAL 1.8 - U osób o intensywnej aktywności fizycznej, które pracują fizycznie lub poświęcają średnio 1-2 godziny dziennie na sport o wysokiej intensywności, np. grę w siatkówkę, grę w piłkę nożną, ciągłe pływanie, intensywną zumbę.
PAL 1.9 - U osób o bardzo intensywnej aktywności fizycznej, które przez większość dnia wykonują ciężką pracę fizyczną lub intensywnie trenują, np. pracownicy budowlani, osoby trenujące sporty wytrzymałościowe.
PAL 2.0 - U osób o ekstremalnie wysokiej aktywności fizycznej w pracy lub poza nią. To przede wszystkim sportowcy trenujący intensywnie codziennie (nawet 2 razy dziennie), a także górnicy i hutnicy.
PAL 2.4 - U osób o skrajnie wysokiej aktywności fizycznej, często przekraczającej 4-5 godzin dziennie intensywnych ćwiczeń lub pracy fizycznej, np. zawodowi sportowcy w trakcie przygotowań do zawodów, wspinacze wysokogórscy czy pracownicy tartaków.
Aktywność *